Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

ECMI Modelling Week 2022


Про свої враження розповідає студентка групи 124-18-1 Кручініна Наталія (Nataliia Kruchinina), яка стала учасницею вже традиційного заходу ECMI Modelling Week 2022, який проходив із 3 по 9 липня в мальовничому місті Верона в Італії.

"ECMI Modelling Week 2022 – це щорічний workshop, організований Європейським консорціумом з математики в промисловості (European Consortium for Mathematics in Industry - ECMI) для студентів, що навчаються за напрямком прикладної математики. Кожного року цей захід приймає у своїх стінах один із європейських університетів – учасників мережі ECMI.
Мені вдалося взяти участь в ECMI Modelling Week 2022 як студентці за обміном в Університеті Кобленц-Ландау (кампус Кобленц, Німеччина). Даний workshop став для мене незабутнім академічним і соціальним досвідом.
Я стала учасницею групи, що працювала над темою впливу хвиль «зупинки та руху» на транспортний рух. Наша команда виявилася дуже різноманітною за національностями, адже до неї увійшли також студенти із Сербії, Угорщини та Італії. Під час роботи над проєктом ми разом із моїми колегами змогли програмно реалізувати декілька математичних моделей, що описують характеристики автомобільного потоку, а також запропонували спосіб виявлення та попередження розвитку хвиль «зупинки та руху» на прикладі руху машин так званою «нескінченною» дорогою. Мені було надзвичайно комфортно працювати в команді, у яку я потрапила. Впродовж усього тижня в нашому колективі панувала одночасно дружня та привітна, але й робоча атмосфера.

Окремо я хотіла б виділити факт того, наскільки вдало та віддано нам допомагала наша тьютор із Рейнсько-Вестфальського технічного університету міста Ахена. Усі п’ять днів вона допомагала нам порадами та направляла на правильний шлях розвитку проєкту.
На сьомий день нашого перебування в Італії ми мали змогу представити результати свого проєкту перед дев’ятьма іншими командами. Особисто для мене це був дуже цікавий досвід того, як завдяки інтенсивній роботі протягом усього 5 робочих днів в абсолютно новому міжнародному середовищі та незнайомій команді можна дійсно досягти гідних наукових результатів та виокремити напрями для подальших досліджень. Крім того, мені дуже сподобалася концепція того, що молоді науковці різного рівня підготовки – студенти бакалаврату, магістратури, аспірантури – працювали в командах на рівних умовах і ніхто не відчував чіткої градації за віком чи попередніми академічними досягненнями.

Я хотіла б також зазначити те, що загалом організація усієї ECMI Modelling Week 2022 була підготовлена на надзвичайно високому рівні. Ми, як учасники даного заходу, мали змогу не лише активно попрацювати над своїми математичними проєктами, але і ознайомитися із захопливими архітектурними та природними краєвидами Верони та культурою Італії загалом. Було особливо цікаво поспілкуватися із місцевими студентами та дізнатися певні інсайти про Верону та Італію.

Особисто мені ECMI Modelling Week 2022 дозволила всього за тиждень значно розширити своє академічне коло спілкування, попрактикувати навички моделювання у прикладних задачах та загалом розширити свій культурний і науковий світогляд. Під час роботи над проєктом я активно використовувала знання, здобуті в Національному технічному університеті «Дніпровська політехніка» та Університеті Кобленц-Ландау. Наприклад, усю програмну реалізацію моделювання ми виконували мовою програмування Python, яку я опанувала на високому рівні саме в нашому університеті. До того ж мені знадобилися знання щодо чисельних методів розв’язання диференціальних рівнянь та їх систем, які ми вивчали ще на перших курсах бакалаврату. Хочу додати також те, що напрям, за яким я працювала протягом ECMI Modelling Week 2022, перекликався із темою моєї кваліфікаційної роботи бакалавра, що теж частково допомогло мені в розумінні математичних деталей побудованих моделей.

Я хотіла б виразити подяку Національному технічному університету «Дніпровська політехніка» та Університету Кобленц-Ландау за надання мені можливості продовжити академічну мобільність у цьому році протягом ще одного семестру. Саме завдяки цьому я мала змогу долучитися до ECMI Modelling Week 2022. Окремо я хотіла б подякувати координаторам моєї програми мобільності з обох сторін: начальниці відділу міжнародної академічної мобільності НТУ «ДП» Жабчик Катерині Сергіївні та заступниці декана Факультету інформаційних технологій з міжнародної роботи професору Ус Світлані Альбертівні, відділу міжнародного співробітництва Університету Кобленц-Ландау в особі пані Беттіни Гольштейн-Альтер і пані Інес Тобіс, а також заступнику декана з наукової роботи факультету математики та природних наук професору Томасу Гьотзу.
Я щиро бажаю іншим студентам нашого університету також отримати можливість міжнародної мобільності та участі в подібних проєктах навіть у таких непростий час. Миру та чистого неба усім нам!
Із найкращими побажаннями, Наталія Кручініна.

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт