Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Зимова школа
"Забезпечення сталого розвитку в індустріальній сфері"


Про свої враження розповідає студентка групи 124-18-1 Кручініна Наталія (Nataliia Kruchinina), яка приймала участь у зимовій школі «Забезпечення сталого розвитку в індустріальній сфері», яка тривала із 24 грудня 2020 року по 14 січня 2021 року. (Завантажити файл презентації)


"Цього навчального року я взяла участь у Зимовій школі «Забезпечення сталого розвитку в індустріальній сфері» («Sustainability in the industrial sector»), у межах якої проводилися навчальні семінари Національним технічним університетом «Дніпровська політехніка» спільно з Бранденбурзьким технічним університетом Коттбус-Зенфтенберг за підтримки програми DAAD.
Через складні карантинні умови, що склалися в усьому світі, традиційна Зимова школа зі сталого розвитку відбувалася цього року в онлайн-форматі на платформах Microsoft Teams та Cisco Webex. Тому мені хочеться подякувати організаторам даного проєкту як із української, так і з німецької сторони, які зробили можливим проведення даного заходу навіть у такий непростий час.

Зимова школа «Забезпечення сталого розвитку в індустріальній сфері» тривала із 24 грудня 2020 року по 14 січня 2021 року. У ході даного проєкту було проведено навчальні семінари, які проводилися провідними вітчизняними та закордонними фахівцями у сфері сталого розвитку. У роботі семінарів взяли участь студенти, аспіранти й викладачі електротехнічного факультету, факультету інформаційних технологій, факультету будівництва, інституту природокористування, факультету менеджменту та фінансово-економічного факультету НТУ «Дніпровська політехніка».

У межах кожного семінару були передбачені доповіді учасників. Виступ кожного учасника семінарів супроводжувався не лише надзвичайно цікавою презентацією на актуальну тему, але і закінчувався активними дискусіями та обговореннями представленої теми, що дозволяло поглибити свої знання із розглянутого питання, так би мовити розібратися у всіх деталях. Я була приємно вражена тим, наскільки відкритими до запитань були викладачі і студенти обох університетів і наскільки охоче вони ділилися власним досвідом та результатами досліджень із усіма учасниками Зимової школи.

Крім власне лекцій та презентацій, у рамках проєкту було проведено декілька віртуальних екскурсій промисловими підприємствами («Сантехмонтаж», «Interpipe») та визначними місцями нашого міста Дніпра, як-то набережною, що є цікавим об’єктом дослідження з позиції сталого розвитку території. Ці екскурсії дозволили під новим кутом подивитися на звичні місця та підприємства, про які я вже чула, але ніколи не аналізувала дані проєкти з позиції їхньої відповідності засадам сталого розвитку в індустріальному секторі.
До того ж упродовж усієї Зимової школи проводилися різноманітні тренінги, які не лише допомогли опанувати матеріал, що був представлений у доповідях учасників, але й спонукали до появи нових ідей під час дискусій і виконання різноманітних завдань. Так, були сформульовані пропозиції щодо можливостей досягнення цілей сталого розвитку та подолання перешкод, що стоять перед сучасним бізнесом.

Особисто мені Зимова школа «Забезпечення сталого розвитку в індустріальній сфері» допомогла краще зрозуміти певні питання, що стосуються сталості у світі, а деякі аспекти цієї теми стали для мене абсолютно новими. Я дізналася багато актуальної теоретичної та практичної інформації щодо головних цілей сталого розвитку; необхідності та важливості впровадження сталості в ланцюгах постачання, енергетичному секторі; можливостях та бар’єрах на шляху підприємств до циркулярної економіки; ролі корпоративної соціальної відповідальності в рамках основних ідей сталого розвитку.
Я брала участь у всіх заходах, що були передбачені програмою Зимової школи. До того ж разом із доцентом кафедри менеджменту, кандидатом економічних наук Дубєй Юлією Володимирівною ми підготували презентацію на тему «Технологічний перехід до циркулярної економіки: машинобудівний сектор» («Technological transitioning to circular economy: mechanical engineering sector»), із якою ми успішно виступили в рамках тематичної сесії проєкту, пов’язаної із циркулярною економікою. Працюючи над даною презентацією, мені вдалося дізнатися багато нової для себе інформації, проаналізувати наявні вже зараз технології та рішення для запровадження принципів циркулярної економіки машинобудівними підприємствами України та світу.

Саме тому я можу із упевненістю сказати, що участь в Зимовій школі «Забезпечення сталого розвитку в індустріальній сфері» та проведені в її межах навчальні семінари не лише поглибили моє розуміння теми сталості в індустріальному секторі, але й допомогли усвідомити шляхи застосування елементів моделювання і систематизації даних в напрямку сталого розвитку. Я впевнена, що всі отримані за час проєкту знання та навички допоможуть мені як у подальшому навчанні, так і під час моєї майбутньої професійної діяльності. Успішна участь у Зимовій школі відкриває для мене можливості подальшої участі у спільних проєктах з Бранденбурзьким технічним університетом."

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт